Květen 2012

Pro keník do soutěže a valencio

31. května 2012 v 16:46 | franch
Tak ahoj asi jste si všimly nového dessu je od yasmin al enastavila ho nicole.
jo a tedkon vám napíšu co se stalo! Brácha mi ukazoval jak se fotí s jeho mobilem a fotil Valencia. Když ho nesl na balkon tak mu spadl a má nohu vejpul! táta koupil nejáký super lepidlo a černej liháč. Přebarvil to a slepil je to fakt dobrý! Kdyby jste to nevěděli ani si nevšimnete. jinak už mi spravoval hodně koníků umí udělat i uplně nový ucho a nohu! Je fakt dobrej! Měl by si otevřít opravnu. No a tady fotky pro keník do soutěže .

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

29. května

29. května 2012 v 16:37 | franch
Ahoj, takže vy si myslíte že jsem si nic jako neskoušela před cmkováním toho Kosambra??? Tady dole jsou fotky! A už to tu nechci řešit!!!!!!!!! Jinak vám taky ještě musím napsat o jedný hrozný nehodě ale to až zítra protože dneska něják nestíhám!
toho sem nedávno upravovala a bude to nový koník na ranči.
A ostatní jsem nefotila bylo jich celkem asi 19.

diplomek nemusíte komentovat

28. května 2012 v 18:21 | franch
Ahoj, tady ve francii je vedro! Jinak mám blbou zprávu ale to asi až zítra tedko ntu musí mještě dodelat dost věcí! Tady ještě diplomek pro týnu a to byly diplomky za ZKRAT asi tam došlo k nějákému omylu. no a jinak napište jak se vám diplomky líbý / nelíbý!


Diplomky a dnešek

26. května 2012 v 18:38 | franch
Ahoj tak budou dva další nový koníci od Mazla!!!!
Jinak dneska odjíždím na dovču už nejsme v čr ale tatík mi těsně před odjezdem koupil notebook jen tak pro nic za nic! Takže tu články budou! Jinak už mám nafoceno jezdce takže hlavně to tu bude! Lidi já mám tedkon tolika nápadů na články ža je i zapomínám:-) to je dobře!!!! Na dovče fotit nebudu jelikož sem si chytrák nevzala foták ale možná mi táta koupí novej jelikož mi něják bzučí! Tak já tedkon se pujdu podívat na koníky a lidi z rančíka jak se mají v kufru! :-) Stavíme na benzině no ale tedkon tu pro vás mám diplomky za bleskovku Zkar! Líbyla se vám? Mám pokračování!!!!! Obrázky na diplomkách jsou z goglee tak prominte jestli jsou něčí z vás!
Diplom pro týna and Horses ještě přidám! jo a prosím neudělal by jste mi nekdo dess už jsem psala Gabče a Barče ale ještě nic prosím ozvěte se mi!

bleskovečkááááááááá

25. května 2012 v 18:12 | Franch
Ahoj, dneska jsem si v Klatovech koupila nového jezdce tak pak nekdy udělám profilky ju???
Ale tedkon ještě malá bleskovka:


1: Bavily by jste se s někým kdo měl 2 z chování?
2: Myslíte že platí: Malá=Blbá a Bohatá= Kráva?
3: Napiš 3 věci které mám na blogu k plusu
4: Napiš 3 věci které se ti na mě líbý
5: Napiš 3 věci které se ti na mém blogu nelíbý
6: napiš 3 věci které se ti nelíbý na mě!
7: Myslíte že vám kecám když píšu že mi bude třináct?
8: Jestli ano tak proč?
9: Chcěš být dál mím SR/OR???

Nadpis

25. května 2012 v 18:08 | Franch
Ahoj, takže mohla bych prosím napsat toto? To co tu napíšu je hlavně pro mne abych sem si to zorientovala nemusíte číst!

Komentáře k posledním článkum mě poměrně překvapily s některými tedy s většinou souhlasím!

1. článek (Dnešek)

Terybery

tak si toho nevšímej :)
třeba ani nevěděli že to tam Mazel napsala
snad se jí ty závody povedou :)

Tento komentář se mi líbil ano bylo to tam napsaný mužete se podívat!


Nae

Mně je 21, ale pochybuju, že bych i jako náctiletá přemalovala cizí CMka. Tady nejde vůbec o tebe, ale Mazla to mrzí.

Tak to aha, mě nedošlo že nejde o mě. Že to mrzí Mazla dost chápu, ale zas na druhou stranu myslím že když je pod prodejem napsáno spíše na přemal. Že s tím počítá. A že koníci dopdly hnusně? To je jedno ne tak si je za dva roky vezmete řeknete si je to byo mé první CM a zdokonalýte ho!!!! Samozř že Cmka od Mazla pod kterýmy není nic o Cmkování napsáno bych nikdy necmkovala! Takhle si nevěřím a nevidím duvod proč to dělat když má užasný Cmka.

savana-dial

No do toho se plést nebudu,ale je logivké že Nae má pravdu.Je mi líto spíše Mazla........

První pokus vždy dopadne špatně ale pokud to budeš zkoušet víc a víc,třeba si jednou povedeš jako Mazel ;))
Tak jim držím palce :)

Tak proti tomu nic nemám ten se mi líbý!!!!

anča

Nechápu co vám na tom vadí Franch si chtěla koupit nějakého už použitého koně aby si mohla udělat radost z originálu který si sama udělala. Mazel je sice lepší ale jeden koník se musel obětovat pro nový kabát.

Ano zvlášt se mi líbý veta která je červeně! A třeba koník ještě dostane další a další nový kabát!

Druhý článek vyzněl tak že si hraju na chudinku ne nehraju si na nic!!!! A jestli jo tak chudinka to rozhodně není!!!! Mě jenom štve jak píšete že vás Se*ru, protože já sem šla sem s tím že mi tu bude líp než v realném světě a né proto abych sem vás tady obtěžovala.

Jen aby bylo jasno já tady zůstávám. Asi si v nejbliší době promaži SRka ale víte co to v dalším článku.

konec asi!

24. května 2012 v 18:38 | franch
A už toho mám dost neustojím to nasrala jsem raibow kikki mě asi v lásce nemá a to i raxbow a gabča když souhlasí s raybow tak asi taky takže končím!!! ještě si to možná rozmylím ale jestli tu do týdne nebude článek tak už definitivně končím

Dnešek

24. května 2012 v 18:20 | Franch
ahoj, takže už asi před 2 dněmi přišel jezdec od Yas. Je hezčí než na fotce! Jméno má Michaele Angelo je to voltížní jezdec a tedkon se učí drezuru! fota ještě nemám jelikož sem se neotěžovala fotit! Možná budou zase nový koníci stablemates od Mazla ! Líbý se mi Paso Fino a ještě ten z sadlle clubu! už jsem jí poslala mail! No a co ted? já pujdu fotit. O.K.?Jo a ještě tedy nechápu co proti mě má kikki já jí nic nedělám ale nechápu že když Naervon napíše že od mazla byl kosamber hezčí tak nepochopím že kikki pak pod článek o pár minut později napíše že jsem ho zkazila. a jestli ten článek u Naervon se týká i mě tak pod prodejem koníka (Kosambra) bylo napsáno na PŘEMAL!!!!!! já bych ho jinak ne cmkovala!!! Chápete to???? Já tedy né, mě selíbý tak co? nemusí se líbyt každému! A je nepovedený to ano ale já se sním za a nažádnou LS nechystám a je to muj mazlík tak nechápu proč mi musíte psát že je hnusnej! Já za to nemužu že Nae je 15 nebo víc a mě bude 13 a tak je logický že její výtvory budou lepší zase takovej talent nemám! Ale ten model byl popraskaný a nikomu jinému než jim nevadilo že jsem ho přemalovala, stejně vlastně byl k tomu rčen. A samozř že jsem před tím několikrát trénovala na jiných zvířatech i koních mám sem snad dát fotky????? Tak už laskavě mě Nae a kikky nechte na pokoji a nechodte na muj blog když mi tu píšete jen jak neco kazím a jak sem hrozná!!
NO a tedkon ke stájím!!!!
Ve stájích se trénuje tedy spíš Franciska trénuje na závody které má v sobotu tak budou fota! Pat tedkon se spřátelil se Šibalkou a ta mu začala více věřit! Jinak Květa by chtěla naučit koně aby si na povel lehly nebo vzepjaly. Zítra přijede Hanka a ta bude cvičit Květu a malou sáru to see jolkám nebude líbyt protože oni nemaj rádi moc Hanku protože jim říká co maj na cvičišti dělat!

No nic tak ahoj!!!!

Francie a její život

21. května 2012 v 17:29 | Franch
Ahoj, tak dneska je den kdy vám napíši něco více o Francisce? Berete???
Franciska se narodila 29.2. roku 1981 v Čechách. Tady se svou matkou a 2 sestrami bydlela 5 let. Poté se odstěhovala do Anglie. Tam se začala učit jezdit na koních. V 18 letech byla nekolika násobnou mistriní v drezuře a úspěšnou členkou anglického Pony clubu. V 19 letech se odstěhovala spět do své rodné země. Jelikož vyrůstala v Anglii tak umí moc dobře anglicky ale česky také. Do čech stěhovala i svou malou šampionku Kravatu. K ní přibil za pár měsícu Dr.Q Kterému se za půl roku narodil potomek Felix. Ale Felixovy umřela máma a tak si ho Francie musela vzít do péče. Tři koně už nemohla mít jen tak ustájené v Sobotce a tak vyhledala polorozpadlí statek s 9 boxy na okraji vesnice Lubenec. Tam se přestěhovala a koupila si Tomíka a poté i Zora. Pak zatoužila po vlastním dítěti. Jenže nechtěla mít uplně malé to by nemohla jezdit a byla na to moc mladá. A jelikož měla Franciska Anglické občanství (dnes už né) tak si mohla ve 20 letech adoptovat do péče dítě z dětského domova. Byla to pro ní jasná volba protože ona ví jaké to je když člověk má rodiče k ničemu!!! Tak si vzala k sobě jen do prozatím pěstounské péče Květu. Květa od mala toužila po koni a tento sen jí také Francie splnila. Pak se ale musela odstěěhovat z duvodu stale přbívajících koní uplně na jiný kraj republiky a tak si zažádala o Adopci. Tají byla schválená. Tak se tedy franciska s Květou odstěhovaly k nýrsku. Pak do stájí začala jezdit Hanka. Později se sem jezdila učit jezdit malá Sára. Koní stále přibývalo budov a stájí také. Asi o pul roku později přišla do stájí i Sářina mamka Lenka která je s Franciskou moc dobrá kamarádka! A o asi měsíc dva později přišel se svímy konmi Pat! Franciska s Patem nejprve jen chodila ale asi po pul roce se zasnoubyly a na podzim se chystá svatba! A ted pár fotek:

První foto Pat s Franciskou a druhé Franciska na cvičišti před závody.

Závody

20. května 2012 v 19:05 | Franch
Ahoj, tak já vím že je ten kosamber trochu moc žlutej ale já nemám hnědou! no to je jedno! Prosím vás mě se u app ty prodeje koníku nezobrazují! nevím proč ale jdu tam a je tam ta velká stránha s fotkama a když dám bazar tak tam jsou samý stablové!!! no nic! tak koníci se maj dobře byly ty závody fotky se nahrávají! Holky a i Pat se dokonce umístily!!!!
Dr. Quetteek vyhrál 1 místo v Trailu. Dostal kokardu a letní dečku!!!!
Květa s Valkírii byly pátý
Sára byla předposlední
Franciska s Kravatou vyhrály na plný čáře svou kategorii drezury.
Franciska s Vikingem byly 4 v jeho kategorii.
A nakonec Pat s Agynou byly poslední! Agyna se tam začala v trailu plšit kvuly igelitové plachtě!
Tak já jdu ahoj!!!! A prosím jak to tedy je s temi koníky u app?

stupidně se vás ptám

19. května 2012 v 17:38 | franch
Ahoj mám pro vás jednu otázku? Já vím že se ptám pořád na blbosti ale tohle je už poslední v tomto měsíci! Slibuji.
Jak se dostanu na stránky App? Já je nemužu najít a psaly jste že taky někdy prodává a já se jí nemužu dohrabat na stránky! Děkuji vaše Franch

Fota

18. května 2012 v 18:11 | Franch
Ahoj, takže vidím ze zájem tu o mě nejáký je takže zustanu! Stejne bych neskončila a vlastně sem ani nebrečela tak doslova kvuly raibow! Ale kvuly jednomu klukovy kterého ode dneška od srdce nenávidím! Podrobnosti se možná nekdy dozvíte! Aůle tedkon k věci: Tento článek bude věnován mému prvnímu CMku vubec. Myslím že není zas až tak hroznej a i když nemá žádnou šanci na výhru tak se mi líbý!!!
Tady fotenky:
Tak to byl Kosamber a tedkon už original CM od mazla Valencio:
Tak snad se líbý já nevím proč ale na rajčeti mi nejdou přidávat popisky tak já tam nahraju vždycky fota a pak je zkopčim jo??? Neva???

Kdo nechce být naštvanej at radeji nečte

17. května 2012 v 16:21 | Franch
Ahoj za A. Se chci omluvit raybow. Já to tak uplně do slova nemyslím samozř jenom její výraz mi příjde dost usměvný! A tedy nebudu vyšilovat jak nejaká ale jen abyste to věděly tak začínam mít pocit že vám tutak něják překážím, že mě tu nechcete a že tu vlastně nemám co dělat. Nebojte končit snad NEBUDU!!!! A ani nehodlám mě je jedno kolik budu mít aktivních SR ale vážně mě neba psát tenhle blog když to nikoho nezajmá já vím že nepíšu zajmavě a že sem tedkon nekoho asi naštvala ale řekněte mi to (do očí). Tedy do komentářu jestli mě tu chcete nebo ne! Já totiž nikomu nechci překážet. Já se tu za vámi vždycky těším a tenhle muj svět který sdílým, s vámi je muj nejmilejší a nemužu se dočkat až vylezu z vlaku a seednu tu k počítači. Ale jestli mě tu nechcete............................ No nic dneska už nemám chut nic psát. Raybow máš v prodejích toho koně ju? A prosím mužeme se zas usmířit? A já jdu tědkon dělat to co dělám když jemi smutno ale tentokrát poprvé v tomto světě! Jdu ke stromu brečet že sem kráva ahj
P.S. Anketa

Keníkovy do soutěže

16. května 2012 v 14:02 | Franch
Tady fotky do druhého kola do jarní soutěže pro keníka, druhý kolo je to v kytkách že?
Kdyby se mehla jen jedna fotka tak si vem tu poslední!

Zásnuby

16. května 2012 v 0:01 | Franch
Ahoj mám tu pro vás tedy tu novinku! Víte jak sem psala že Pat a Franciska spolu chodí? Tak Pat před nedávnem Francisku požádal o ruku!!!! To je co.....? Takže v listopadu 2012 se berou a stáje tedy patří na pul Patovy a Franciske a to pletí i pro koně kteří jsou majetkem stájí. Tak co??? Jste překvapení nebo jste to nečekaly?

Kosamber

14. května 2012 v 17:14 | franch |  Naši koně
Jméno: Kosamber
Narození: 2.7.1998
Plemeno: Arabský plnokrevník
Pohlavý: Hřebec
Majitel:
Potomci:
Cena: 50 Kč
Obchod: Je od Mazla
Značka: CM SM Breyer
Rok výroby: Neznámý
Poznámky: Je to bujný, a nezkrotný koníček. Má rád mrkve ale když zjistíí že mu žádnou nedáte muže být trochu nevrlý. Je hodně rychlý a zároven trochu línější :-) Když na něm jede dobrý jezdec tak se courá a když jezdec méně zkušený letí jako střela!!!


Valencio

14. května 2012 v 17:11 | franch |  Naši koně
Jméno: Valencio
Narození: 6.8.1999
Plemeno: Hannoverský kůň
Pohlavý: Hřebec
Majitel:
Potomci:
Cena: 150 Kč
Obchod: Je od Mazla
Značka: CM SM Breyer
Rok výroby: 1999
Poznámky: Je to moc poslušný koník. Má ocenění z CLS 2012!!!! Mám ho moc ráda. Má výborný charakter ale řekla bych že je hodně cytlivý a čistotný. Bahnitou louži ždy obejte vellkým obloukem a nesnáší tahání za hubu! Můj první SM koník společně přišel ještě sjedním takže se o to musí podělit!!!

Se svím kamarádem Kosambrem

Stablemates

14. května 2012 v 17:00 | franch

StablematesNew koníci + tomíkuv uraz

14. května 2012 v 16:54 | franch
Ahoj koníci už dorazily, tedkon je tu mám před klávesnici. Profilky udělám až nekdy v prubehu týdne. Jinak děkuji Mazle i když sem nechodíš tak děkuji. Valencio je užasnej došlo mi i sedlo a ocenění z CLS. Ty prachy za něj stály. A jestli Mazel pojedeš na CLS 2013 tak uvidíš i svého druhého koníka v novém kabátě! Chápu jeho cenu 50 korun ale mě příjde že je poměrně dobrý. Na hřívu se vykašlu nechám mu jí jaká je a zítra si dojdu koupiti šmigl papír a matnýbezbarvý lak. Pastely mám doma jenže tam nemám černou no takže asi i pro pastely budu muset dojít. Koník má děsně krásné ponožky a hlavu a já mu je zachovám. Jenom tu popraskanou černou barvu trocha vošmirgluju a pak z něj udělám tedy toho isabelu. Sand se povede! no nic koníci ve stájích se maj poměrně dbře. O víkendu se jede závod z kterého jsme dneska musely odhlásit Tomíka. A proč? Protože s ním byla Francie trénovat parkur. No a tomíkovy se nechtělo skákat tak se všelijak kroutil. Když mu francie povolila otěže aby mohl natáhnout při skoku krk dál hlavu co nejvíce dolu to Franciska nečekala a zadáma shodila obě kavalety. Tomík ale skoči a chtěl se jí vyhnou tak uhnul hlavou a hlavou se trefil přímo do železného držáku na tiče! Tomík byl z toho nějákej otřesenej tak sme zavolaly veterináře ten mu sice nic nezjistil. Musel by jet na rengen, ale řekl že sním máme každou hodinu 20 minut behat klusem kdyby měl neco s lebkou. Tak tedkon i v noci jako blázni s ním lítáme po venku! A to i v téhle zimě!!!! Francie si pořádně narazila záda ale jinak v pohodě a závody pojede. Tak to ze stájí. No tak ahoj.

nevím nadpis

13. května 2012 v 15:15 | franch
Už mám menší představu co bych s koníkem hohla udělat! Chtěla bych z tohohle udělat tohle (viz obrázky)
Bude to tedy isabela arab. Koupím si tedy:
Akrilové barvy asi budu meset celýco?
Matný lak
mohér bílý
a tu myslíte bude stačit na lepení viskozy vteřinák?
a šmigr papír

Koníka si smigl papírem zbavím barvy alespon trochu. Pak si udělám vařící vodu až bude hotová tk mu do ní dám ocas a vlastně celou hlavu pak mu odříznu nožíkem hřívu a ocas necham jen kousek. Pak si vezmu akrylky a namýchám si nekolik stínů barev a namaluji ho, pak ho přelakuji. Pak bych vlastně měla nalepit mohér vteřinákem na místo hřívy a ocasu. Já vím že pastelem by tělo vypadalo lépe jenže nevím jak se to s pastelem dělá jako jestli to tam mužu normálně ho nabarvit a pak ho přelakovat matným lakem jestli by se to nesmylo ten pastel. Co myslíte? Prosím napište mi váší odpověd to komentářu!