Duben 2012

Tomík

30. dubna 2012 v 18:06 | franch |  Naši koně
Jméno: Tomík
Narození: 26.7.2007
Plemeno: shetlandský pony
Pohlavý: Hřebec
Majitel: Francie Kauflandová
Potomci: Tom Variande XIV
Cena: +- 100 Kč
Obchod: Pompo- Mariánské lázně
Značka: Collecta
Rok výroby: 2007
Poznámky: Je to býlý a krásný koník. Je to jeden z mých a i Franciíních oblíbených koní. Je užasný, má divné zbarvení ocasu, ale jinak je nádherný. Francie s ním jezdí parkury. Pony parkury je členkou Anglického pony klubu tak muže. Tedkon letos se sním začíná více jezdit a už vyhrál 3. místo!
Vyprosenej dárek při návštěvě MR. Lázní

Kapesník

29. dubna 2012 v 17:13 | franch |  Naši koně
Jméno: Kapesník
Narození: 1.6.2010
Plemeno: Fallabela
Pohlavý: Valach
Majitel: Stáje Divoká voda
Potomci:Cena: 100 Kč
Obchod: Variáda, Pompo - Karlovy Vary
Značka: Schleich
Rok výroby: 2006
Poznámky: Kapesník je dosud nejmenší obyvatel stájí, nic s ním nejezdím. Jen tu tak prostě je pro okrasu. Má krásné zbarvení tak se každému hnedka zalíbý, je mladý ale hodně se od ostatních koní drží stranou.

Dárek k vánocům a muj druhý SCH koník


Max

28. dubna 2012 v 9:14 | franch |  Naši koně
Jméno: Max
Narození: 1.5. 2004
Plemeno: Schwarzaldský kůň
Pohlavý: Hřebec
Majitel: Stáje Divoká Voda
Potomci:


Cena: 179 Kč
Obchod: Variáda, Pompo - Karlovy Vary
Značka: Schleich
Rok výroby: 2009 (Am Limes 69)
Poznámky: Max je hodný hřebeček, občas na něm i jezdíme ale jinak je tu en na ubytování a na stravu. Nikdy nejel žádné závody a vlastně ani není pořádně vycvičený, téměř nechápe pobídky jezdce v sedle. Ale rozejde se. Díky jeho krásné hřívě je to ozdoba stáje.

Je to dárek od babičky k narozeninám.


Rigo

28. dubna 2012 v 9:10 | franch |  Naši koně
Jméno: Rigo
Narození: 14.4.2002
Plemeno: Claysdaelský kůň
Pohlavý: Valach
Majitel: Francie Tea
Potomci:


Cena: 179 Kč
Obchod: Dračik - Klatovy
Značka: Schleich
Rok výroby: 2009
Poznámky: Riga dostala Francie jako dárek ke svým 20tým narozeninám. Rigo je hodně hodný, nikdy nikoho nekousl. Někdy na něm někdo se projede ale jinak tu je spíš jen na okrasu. Také ho využíváme na tahání menších vozíků.


Pampeliška

27. dubna 2012 v 18:00 | franch |  Naši koně
Jméno: Pampeliška
Narození: 4.4. 2006
Plemeno: Shetlandský pony
Pohlavý: Klisna
Majitel: Lenka Ormedová


Cena: 345 Kč (Set s jezdkiní a povozem)
Obchod: Olimpia, Pompo- Plžeň
Značka: Schleich
Rok výroby: 2004 (Am Limes 69)
Poznámky: Pampeliška byla zachráněna před kritickou smrtí která jí čekala na jatkách. Když Lenka ( mamka sáry) odjížděla z hřebčína kde byla zaměstnancem vzala si jí s sebou a zachránila jí od jatka. Sára by na ní děsně ráda jezdila ale Lenka jí má do vozíku který si z hřebčína také přivezla a sama opravila.

Je to dárek od rodiču k vánocum.


Schleich a jiní

27. dubna 2012 v 17:48 | franch
Klisny

Schleich


Papo


Collecta


Neznačkovaní


Hřebci

Schleich


Collecta


NeznačkovaníValaši
Schleich


CollectaNeznačkovaní


Karamelka

27. dubna 2012 v 17:39 | franch |  Naši koně
Jméno: Karamelka
Narození: 1.4.2009
Plemeno:Quater
Pohlavý:Klisna
Majitel: Pat Tea
Potomci:Cena: 169 Kč
Obchod: Pompo- Klatovy
Značka: 'Collecta
Rok výroby: 2008
Poznámky: Je to mladá klisnička, ale rychle se učí. Letošní rok jí obsedáme na western. Je hodně klidná, stojí a na lonži umí chodit uplně jak starý drezurák. Až buude obsedlá což bude hodně rychle a vycvičená tak bude vhodná k dětem.

Agyna

26. dubna 2012 v 18:20 | franch |  Naši koně
Jméno: Agyna
Narození: 3.3.2007
Plemeno: Appalosa
Pohlavý: Klisna
Majitel: Pat Tea
Potomci:Cena: 179 korun
Obchod: Dračik Klatovy
Značka: Schleich
Rok výroby: 2006 (Am Limes 69)
Poznámky: Agyna je hodně vycvičená kobylka. Zaměřuje se na western a vyhrála už spoustu cen. Pat její majitel je na ní patřičně hrdý. Agyna pochází z farmy pana Greyntea v Texasu, kde jí Pat dostal jako hříbě a sám si jí vycvičil. Je moc milá a mohou se na ní vozit děti.

new koník

25. dubna 2012 v 18:21 | franch
Jahoj dneska přišel konečně ten breyer! Jo a ještě před přestavením koníka. já vím že dělám moc vykříčníku! ale to já i ve slohu při čedáku je to zlozvyk nevím proč ale nejde mě to se odnaučit tak se popokusím psát co nejméně vykřičníku.
Nový koník breyer je platinum model pro fun day 2009 byl tam poslední. Stál 500 korun. dneska přišel balík a obvikle když mi něco příjde z vašich obchudku tak normálně vydechnu a obdivuji jak je to hezký ale tedkon se mi normálně sekl hlas a já nemohla říct ani slovíčko! S Koníkem přišla i pěkná tužtička a leták koníku. ukázalo se že koník je kobyla a taak se pojmenovala jsem jí
Kardinále XI Princess Jedinou chybu kterou má je že má nevybarvený kolečko takovou pidi prohlubeniny ružovou u pusy a okolo ocasu má taky trochu videt ružovo jinak je skvélá miluji jí!!!
Fotky:
Jsem doma vyhrabala dečku a sedí jí

TH?

24. dubna 2012 v 18:14 | franch
Ahoj, nevíte kdo vymyslel to že TH bude možná v červnu končit? Tak já sy myslím že nevím o co mu šlo protože nebude muj brách se jich ptal a tady to máte abyste mi věřily a jak se věci maj

dobrý den,jsem mladý sběratel koníku breyer a jiných a mezi sběrateli
> se začalo šířit že prý máte v červnu 2012 e-shop uzavřít. Mužu se
> zeptat jestli to je pravda?

dobrý den.
Pouze řešíme zda v červnu dovezeme z USA další zboží.

TH team

On Mon, 23 Apr 2012 18:02:23 +0200 (CEST),

Tak to vydíte!!! ale teda jsem pro to aby nové sboží dovezly!!! Příde mi že tam toho maj trošičku malo, jako vyberete si ale..... Jinak tedkon mam spadeno na MW koníky! Takže budto si koupím set a nebo uvidím! jinak ten koník by měl dorazi zítra jo a byl tam poslední už není v nabítce!!! Já se na něho tak děsně těším!!!!!!!!!§ No nic dneska jen krátce a já zase letím oběhnout!!!

dnešek

23. dubna 2012 v 17:05 | franch
ahoj, takže dneska konečně fotenky Šibalky jinak jsem se rozhodla že všem koním přeměním profilky takže se něděste že tu budou články o našich koní! Máme nové SR! Jo a chtěla jsem se zeptat neprodály by jste mi někdo stablíka? Ale musel by být nepoškrábaný v super stavu!!! Ji nak mám záem i o Mw koně takže kdyby jste mi někdo chtěl nějákého prodat?? Napište prosím!! Jo a dneska se ve stájích stalo neco no jak se to vezmestrašnýho!
Francie si normálně vyvedla DR.Q z boxu a šla si pro sedlo když se vrátila ze sedlovny kun ležel na zemy a nemohl chudák dýchat! Francie nevěděla co má dělat a Pat si toho naštěstí všyml a tak začal Dr.Q prohlídnul řekl Francii ať zavolá veterináře mez i tím Pat zjistil že Oettek přestal dýchat tak mu začal dělat masáž srdce a nakonec ho ještě před tím než přjel doktor rozdýchal. Oettek má slabé srdíčko, protože když byl ještě mladý hřebec bbyl fyyzicky moc přetěžován! Ale těkon už mu je dobře a víte co Francie a Pat se spolu zase bavý!

Tady fotenky Šibalka:
Když jí Pat chytal do lasa aby jí mohl veterinář vyšetřit
chycená
Tady má obvázanou nohu

DR.Q Když skolaboval
Prominte další fotky se mi nechtěj nahrát tak zítra ahoj!! jo a ještě nevíte někdo adresu stránek nemeckýhho e-shopu breyer?

Vyhodnocení soutěže 2.kolo

22. dubna 2012 v 18:09 | franch
Ahoj zrovna před asi 6 mminutami jsem si objednala mýho vysněnýho breyeříka!!! Smějící se já si nemužu pomoct ale miluju ho už jenom na obrázku, měl by přijít asi ve čtvrtek! No tady dole zatím jenom ilustrativní foto jo a vyhlášení druhého kola soutěže!
1. soutěžíci!
Vaše jméno:Aneta Holásková
Jméno koně: Pegy ( Frisanka fotka je ta horní )
Odkaz na blog:rancunodrepodkovy.blog.cz
Ranč/stáje:Ranč U Modré Podkovy
Četl jsem si pravidla a souhlasím: ANO

Jméno koně: Marner ( Lipicán fotka je ta spodní )
Odkaz na blog:rancunodrepodkovy.blog.cz
Ranč/stáje:Ranč U Modré Podkovy
Hodnocení:
Pegy: Tahle fotka se mi opravdu páčí!!! Je hezká líbý se mi ten svažitý terén pozadí a ohlávka na koníkovy vyniká! Pak se mi líbý koník celkově jeho postoj a tak. Jezdkyně si myslím že fotku malilinkato kazí. Bylo by dobrý já vím mě to taky neba to takhle ty fotky pyplat. Třeba to vodítko dát jezdkini do ruky takhle ho má návléklý na ruce a ruce pak maj docela divnou polohu! A jinak bych třeba tu jezdkyni dala ke koníku blíže! Se ho bojí nebo co??? Jinak moc hezká fotenka!

Marner: Krásné pozadí, krásný koník. Jen mě trochu zaráží že na něm jezdec jede no ale co já vím kdy na hřebčíně modrá podkova obsedávájí a kolik vlastně Marnerovy je? Že? Nemužu vědet všechno jinak my fotku kazí otěže!!!!! Bylo by lepší je jakoby smotat jako když jste normálně na koni do ruky aby tam tak netrčely! Ale jinak musíte uznat že fotka to je hezká! Když bych si odmyslela jezdce tak je za 10 bodu! Moc hezky fotíš!!

Hodnocení:
Pegy= 8 bodů
Marner= 6,5 bodů


2.soutěžíci
Jméno koně na fotce č.1: Will a hříbě Lucky
Jméno koně na fotce č. 2. Zafír a hříbě Vilda

fotka1

Hodnocení:
Will+ Lucky: Tahle fotka mě uchvátila, je krásně zelená krásně tam koníci viniknou koníci jsou užasní!! Moc hezká! Ale mám tu tři věci drobné nedostatky! To červený v trávě se mi tam moc nelíbý, otěže opět já to taky nerada strkám do těch pidi ručiček ale je fakt že na mých i na jiných fotkách to pak je divný! A třetí nohy ve třmenech! Já vím že je kolikrát děsně těžký tu jezdkini tam do toho sedle narazit tak aby měla nohy i ve třmenech a ne nahoře, to fotce hodně uškodilo ale jinak je náááááádherná! Kdyby byla moje mám jí za pozadí plochy!!!

Zafír+ Vilda: Tahle fotka se mi oprávdu hodně líbý. Má jen jeden jediný šrám! Uzdéčka! Tam trochu odlítla frísce od lícnice ale fotka je to pěkná! Líbý se mi posazení jezdce že nesedí pořád jek pravítko! Líbý se mi hodně to sedlo a uzdéčka! Kdybys to někdy prodávala dej mi vědět!!! A hříbě je také nádherný!! Postavení a to že ten panelák v dálce není nějákej obr ale jako normální barák pusobý fotka dost realně! A taky se mi líbý že oba dva koně beží. Že jeden nestojí a druhej běží jak to na nějákých fotkách bývá!!

Body:
will+ Lucky= 7 bodů
Zafír+ Vilda = 10 bodů

Takže myslím že téma na druhý kolo jste všichni dotaly že? Drako.5 mi ještě dluží fotky a od anči už mám! Jo vypadl tedy Will+ Lucky
Marner tady diplomky pro koníky!


Tak ahoj

parkurová soutěž pony

22. dubna 2012 v 11:26 | franch
Ahoj takže jsem tady s fotkamy z tech závod.
Výprava z našich stájí
Tady už je Francie s tomíkem
Shození překážky
Francii vypadla noha ze třmenu
Francie a Tomik měly 6 trest. bodu a byly třetí a ted už malá Sára se Šrečkem
Sáře se moc nevedlo vypadlyjí otěže
Pak jí šrek odmítl skočit překážku
Pak jí to oběh a sára byla diskvalifikovaná
A tady předání cen
jo a ještě si asi zítra nebo ještě dneska objednám mího prvního breyera!!!! Toho šedýho

Napětí ve vzduchu

19. dubna 2012 v 16:49 | franch
Ahoj včera byl u nás veterinář a podíval se na Šibalku. Ta se ale nechtěla chitit tak jí Pat musel nahánet do lasa! Nakonec veterinář řekl že je na tom hodně špatně jak fyzicky tak psychicky. A má na zadní noze něco se šlachama! Tak jí to obvázal a říkal že by něměla stát ve výběhu a běhat jak střelná. Jenže Šibalka za prvý do stáje nechce když jí tam chtěl pat přestěhovat tak se vzpínala a za druhý stáj se závěsy tu nemáme. Veterinář taky radil utracení. Francie byla dokonce tak hodná (ironicky) že řekla že to všechno zaplatí. Jenže Pat řekl že né že uvidí a paknásledoala děsná hádka. Tedy ve stájích panuje dost hrubá nálada a koně to cítí a nedokáží se soustředit na tréninky. Francie se nabavý s Patem Květa se sárou šli radši stranou. Lenka se přiklonila k holkám a šla taky stranou a Hanka je na koleji. Přijede v pátek ta se bude tvářit až to uvidí. Jinak jsem stratila zase ten kabel takže fotky asi zítra!! No nic tak já jdu!

Šibalka

17. dubna 2012 v 17:13 | franch
Ahoj máme novinku Bude nový koník!
Pat jednou dostal právní dopis ve kterém se psalo že pan treeser už nežije to byl pan který učil Pata jezdit, Byl to mexičan. A dále že mu v závěti dal do opatrovnictvý 17 letou kobylu Šibalku! Pat si vybavil kříženou klisnu hnědáka a vzpoměl si jak se na ní učil jezdit kolik soutěží společně vyhrály. Šibalka byla nejlepší drezurní poník kterého kdy Pat jezdil. Pak četl dále, dopis se musel někde seknout protože psaly že kobyla bude dne 17.4. transportována Do Stájí DV. Pat tedy pro ni šel sešel k městečku a tam za necelou pul hodinku přijel transport. Z přívěsu vyšla ven dost pohublá, špinavá a vystrašená kobyla. Celá se třásla. Pat se chvíly bavil s řidičem vozu, dozvěděl se že Treesova farma začala hořet a Pan Treeses chtěl zachránit tadytoho koně a při tom na něj spadl trám ze stáje. Kobyla to přežila ale byla v hrozném stavu. Tak jí Pat odvedl nahoru do stájí. Pršelo a bylo hnusně. Francie dělala něco ve stáji a když uviděla Pata se Šibalkou děsně se naštvala. S Patem se pak děsně pohádaly. Že Francie dalšího koně nechce že jako co si to dovoluje atd....! Tedkon spolu nemluvěj. Fotky koníka dodám třeba zítra!

Prominte!!!! a diplomky

16. dubna 2012 v 18:00 | franch
V první řadě sory že jsem tady nebila musím se učit! A byly jsme u baby. no nic zítra budu snad posílat už ty ceny pro holky ze soutěže a pro jednu holčinu co si objednala věc z obchudku jinak už mi chbý jen 100 korun na debilní poštovný na toho koníka od breyer dneska jsem se málem neudržela a objednala stablíka za 400 ale pak jsem se podívala na fotku koníka a řekla si že to přežiji. Já hold nepatřím mezi šetřivé tipy! Jinak vyhlášení soutěže se trochu oddály prominte ale nebojte koníka nakonec někdo vyhraje!!!! A co by jste chtěly za další soutěž??? Za druhé mám pro vás doplomky za bleskovku!!! Níže a jinak od Anči jsme dostaly přenádherný diplomek!!! Pod diplomkama pro vás! Tak Ahoj!!!!
P.S. : diplomky nejsou jen za bleskovku!
Snažila jsem se vybírat zejmavá CMkovaná schleichy!!! Jsou moc hezcí zvlášt ten poslední!!!!! Ten je boží asi si taky někdy koupím nejákého na přemalování nevím no!!! Tak tady ještě muj diplomek a Ahoj!!!!

11.4.

11. dubna 2012 v 15:19 | franch
Ahoj diplomky udělám do týdne! Jinak nicole to výš že pojedem společně! (Na CLS) jinak tedy já šetřím na BH ale dost řečí. Ve stájí je hnusně. Pat šel s Karamelkou a týnou cvičit do krytý jízdárničky, francie se snaží domazat všechny sedla, Květa se sárou čučej na telku, Lenka se jela projet a ještě nepřijela a Hanka je na intru takže nevím! Jinak dáv fotenky těch závodů

Blaskovka + fotky

10. dubna 2012 v 18:29 | franch
Ahoj lidičky dneska mám pro vás bleskovku!
Diplom pro prvních pět!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
1-V jakém měsíci jste narozeni?
2- Na jakou chodíte školu (gympl, základka,......)
3- do jaké třídy?
4- Čím by jste chtěly být?
5- Pojedete na CLS 213 jestli bude a jestli nebude konec světa?
6- Myslíte že bude konec světa?

7-kolik je v mých stájí koní?
8- kolik je tu celkem všeho (koní+ lidí+ jiných zvířat)
9- Byl nejnovějším přírustkem Kravata?
10- Líbý se ti moje věci z obchudku Ano/ne
11- Proč?
12- Jak dlouho jsme SR/Or

tak snad to pude!!!! Je to lehký! Tak ahoj já letím ale vlastně né slíbyla jsem fotky takže tady dám fotku mý uplně první arab. ohlávky.

Barva: Třpitivá + červený prusvytný nilon

Tak ahoooooooooooooj!

po víkendu

9. dubna 2012 v 17:16 | franch
Ahoj lidičky nevím jestli jsem to napsala ale já tu nebila. Jinak už mám ten kabel a konečně jsem se rozhodla na koho budu šetřit. Teda podle toho jak moc dlouho četřit vydržím jo a nevíte kolik je poštovný u TH na classica? Obrázky dám pod článek. A další budou v probehu dalšího týdne. tak jako první vám dám fotky tomíka s jeho novým setíkem a anglický setík§
Prominte za kvalitu! celý jezdecký setík
to je deka a třásně
Celý setík. chci se vás zeptat měl by z vásněkdo zájem o uplně stejný ale ve žlutém to co je tady modře by bylo žluté a naopak. Jen třásně by zbyly stejné a za kolik by jste ho koupily?
to je už anglický setík celý
Breyer - Platinum Fun Day 2009
koník na kterého šetřím
a když to nevydržím tak si koupím levnějšího a to tohohle
Breyer - Appendix AQH
jo a ještě tady je foto které swe týká spíše Schleichovky je to její výhra v soutěži v uterý nebo nekdy v týdnu pošlu! Jo Yasmin na tvojí ceně ještě makám!!!
Tady už celý obsah: Ohlávka, uzdéčka, sedlo, deka, třásně
Jo tento setík dám i do obchudku na kterém ještě pořád makám a za kolik tak?

já+já a jenom já

8. dubna 2012 v 11:54 | franch
Ahoj chtěla bych vám napsat jak se vlastně jmenuji a něco o mne. Takže muj život začal v městečku Teplá po skoro 5 letech jsme se přestěhovaly do Obce Lubenec kde jsem strávily temeř všechny detská leta. Za 8 let jsme se přestěhovaly do nýrska nejdříve se mi tu nelíbylo ale pak. Nu tedka se stěhujem do Mladé boleslavy což je víc než super. Doufám že tam štastne přežiju muj život jako tenager a už se stěhovat nebudeme. A tedka ke koním. Koně Schleich jsem začala sbírat od asi 9 let. Dovedla mě k tomu moje kámoška eliška. Ona dostala parkurovou jezdkiny a tři koníky a já zatoužila také po těchto skvostech. O vánocích jsem dostala kravatu ( hannoverka) Francii (drezura jezdkině) Kapesníka (falabella). Pamatuji si jak jsem byla nadšená. Pod stromkem byla jedna krabice co vipadala jako od tý jezdkině a on to byl muj stařičkej mobil druhou takovou krabici jsem nemohla najít tak jsem se malem rozbrečela že nedostanu schleich! Nakonec to tam bylo!!!! Taky jsem dostala dřevnenou staj nahoře v pokojíku jsem si postavila stáj a barák pro Francii který jsem si udělala už o letních prázdninách!!! A hodně často si s tím hrála! Pak přibyl Zoro a Šrek a nakonec i ten zbytek. V roce 2010 jsem se poprví začala zajímat o vaše blogy a ráda si je četla. A letošní tedy minulou zimu jsem si založila i muj blog. Dělám to před rodiči na černo i když asi o tom vědí. Kdybich jim to řekla oni by to rozkecaly ani mý spolužáci o tom nevěděj. Když jsem začala chodit na gimnázium v Klatovechtak jsem začala chodit i do TJ JK Klatovy-luby ale není to tam nic moc pořád jezdíme na třech kobylách dokolečka v zahradě a jenom klušem nebo chodíme krokem. O víkendech nekdy jezdím ke kamarádce Simče která má tři koně. U ní je sranda skáčeme bez sedla dáváme se dostihy a tak! Když mi bylo devět let tak jsem jela troje závody v parkuru! Při jedněch jsem spadla při druhých získala ocenění nejlepší jezdec a třetí jsem už jela na velkým koni! Takže nechápu proč trenérka se nám nevěnuje a nenechá nás ani nacválat. Je fakt že tedy v anglii mi to moc nejde na to jsem levá jsm spíš westernový tip! Ale chtěla bych to v životě nekam dotáhnout jako moje teta jen ještě o jeden pidižvík dál. Protože se stěhujem tak já si od toho slibuju že nastoupím do nějákého slušného klubu nebo někam kde bych jezdila za tři dva roky si udělala licenci a závodila a po vejšce nebo prrostě až prolezu školama bych si koupila mího koníka! Tedka bych osobne snila o quatrovy nebo nečem takovým možna ČT, norikovy a poníkovy. Také bych chtěla umět a ovládat práci ze země to by bylo super! Ale tedka doufám že v Ml. bolesůlavy nejákej slušnej Klub nebo člověk co by si mě vzal na tvrdej trénink je! A tedka k mímu jménu jmenuji se Kateřina. Ve škole mi říkaj Katyno to vimyslela angličtinářka, Přátelé a obvzlášt kluci mi říkaj Katy Dobrej duvod když se mi bude líbyt řeknu mu no co je williame? A ještě mi říkají Franch to proto že nosím hodně čast čepice jak nosej ty francouzky a taky proto ža francii jako stat miluji! jinak je mi tedy bude 13 let.Tak tod vše ahoj
P.S. hlásnete v anketě