Březen 2012

Diplomky + fotenky+ dobrá zpráva o kabelu

31. března 2012 v 11:10 | franch
Takže ahoj včera jsme normálně hledaly všichni doma ten kabel pak jsem zavolala tetě jestli není u nich i když si nepamatuju že bych ho tam brala. No už jsem byla naštvená že peníze co mám našetřený na nějákýho koníka pujdou na kabel a ona mi řekla že tam je!!! Takže budou fotky ale až po velikonocích až ho ten kabel budu mít! jinak tedy budou ty fotky ze závodu, Fotky Jeny a Eliny a fotky tech veciček. jinak všichni co jsou dneska na CLS at si to užijou a přivezou nejáké ocenění. Jinak nicole ráda s tebou pojedu příští rok na CLS 2013!!! Jo a že máš koníky v sobotce tak to je náhoda! Tam má moje "teta" (v uvozovkách) ustájenýho Boníka možná asi víš né když vejdeš jakoby a pujdeš do tý uličky když jdeš pro sedlo tak hnedka ten první box má tam nakreslenýho Medvídka. Tak je kdyžtak pozdravuj Bonečka a Hlavně Janu kdyby nevěděla tak od Katky Čančíkový ona si snad vzpomene. Ale ted už ty diplomky!
tak snad to není tak hrozný! A bonus tohle je boneček. Tan chlap je muj strejda a ta malá holka jsem já notak se u toho neto není to týrání zvířat bylo mi 9 let!!!
jinak tohle jsem já na Dáblíkový na letním táboře na třebounským ranči léto 2011 to my bylo 12 jinak se to sem nebojím dát stejne si ty fotky muže každej omrknout na mím profilu na fejsu ty fotky jsou odtamtud!
a tady já a mího bráchy nejoblíbenější koník poník rasl. Ze stejnýho roku! Tak ahoj!!!!

Bleskovka 01

30. března 2012 v 13:27 | franch
1-líbý se ti tenhle koník?
5717
2-Co myslíš že je to za plemeno, A od jaké je značky?
3-Kterou z těcho dvou sad bys sis vybrala?
A-W10321B-5976
4-Proč zravna tuto? a né tu druhou?
5- Jakou značku koní máš nejraději a proč?
6-líbý se ti tenhle koník?
5703
7-Proč ano/ne?
8-Jedeš na CLS?
9- máš obchudek (na blogu)
10- Co chceš na diplomek?¨

Tak pište!!!! já a moje odpovedi:
1- ano
2- to vím dá se to zjistit (nashvál nepíšu)
3-B
4-Je tam Paint!!!!
5-Breyer maj hezčí koníky než schleich jen o 0.1%
6-Ano
7-Appalossy miluju
8-Ne :-(
9- Ano (v rekonstrukci)
10-Nic

Naše stáje

30. března 2012 v 9:53 | franch
ahoj dneska bych vám chtela bředstavit všechny stáje co momentálně ve stájích najdete.
Gold tea stable
Pohled z vhodových dveří. Všimnete si jmenovek na boxech.
Box obsahuje: Napáječku háček na ohlávku a krmení házíme na zem popřípade v kýblu.
Pohled na celý box ze shora nebojte kone se ohlávek ani dek nedoknou Francie sPatem je nastříkaly nejákým sajrajtem kterej kone odpuzuje od kousání. Stáje ješte nejsou hotove mely by tam ještě být příčky mezi boxy a dřevené uzávíráni. Nevíme jestli se to ještě nekdy dostavý. Protože koníkum tohle očividne vyhovuje
Tady už je celá stáj všimnete si svetla

2 venkovní stáje
Jedna je více otevřená než ta druhá ale zorovo je tak otevírací takže tam muže mít stejnou díru jako má tána
V boxu je háček na ohlávku napáječka a krmení házíme na zem popřípade do kbelíku
týny ohlávky na háčku

Dvoj stáj r§žová

Pohled z venčí
Box obývají vždy dva koně tady to je Rigo a Karamelkou
V uličce vysí ohlávky a vybavení je uplne stejné. Zrovna jsme čistily boxy proto není podestílka
Velká stáj pro klisny
Prominte za kvalitu
foto za shora
Další dvoj stáj
Sorry za kvalitu
V teto dvoj száji je ubitován DR.Q s Felixem a Bettyna a Bajka stáj je tedka momentálne v rekonstrukci
tot vše doufám že to není tak špatný

stěhování

30. března 2012 v 8:59 | franch
Ahoj me tak štve ten kabel od fotáku! Jinek mam jednu novinku. Teda pro vás to asi nic moc neznamená ale. Už dlouho jsem chtela napsat článek o tom jak mi je líto že vi skoro všichni bydlíte tedy alespon 50% bydlíte blízkosebe v brnenském nebo středočeském kraji a já bydlím v nýrsku na šumave. A včera mi táta řek že se v červnci budem stehovat do Mladý boleslavy! Tak konečně budu moc jet na CLS 2013 jestli bude. Bydlíte nekdo takhle v okolí ML.Boleslavy? No nic tak já možna neco napíšu ještě jdu hledat ten kabel!

29.března 2012

29. března 2012 v 11:20 | franch
Ahoj lidičky jenom bych chtela napsal ne schleichovko není to omil opravdu u me máš cenu. mám 2 nový SR a jedno OR. Helejte mužu se vás zeptat jak to delate že se vám koníci po přemalování nelesknou? Jinak mám špatnou zprávu ne nekončím to né!!!! Ale včera jsem ledala kabel od fotáku a nenašla hledaly jsme ho všichni v baráku a nemužem ho najít takže fotky dám až kouopíme novej a nebo až se ten starej najde. Takže tady tedka nebudou nejákou chvíly fotky což je škoda jelikož včera jsme odstarovaly sezonu 2012. V nedaleké vesničce Bezno byly závody (pony) Francie se přihlásila s tomíkem a Sára jela na svém šrečkovy. Nejdřív se sice rozhodčím nelíbylo že jede dospělák ale když se Franch prokázala členstvím v anglickém pony Clubu tak jí nechaly jet. Jelikož toto členství jí oprávnuje jet všechny celo světově otevřené závody na ponících a koních pod 148 cm. Měli s tomíkem jen 4 trestné body za shození překážky a byly 3! Dostaly kokardu kterou Pat slíbyl že přitluče tomíkovy k boxu. Sáře se nevedlo a to trénovala ne jako Franch ta s tomíkem moc netrénovala snad jenom 4 do týdne. Šrek po každodením tréninku byl i přes to vyloučen na poslední nejvyžší překážce třikrát odmítl skočit. Tedy byla diskvalifikace. Sáře to bylo sice líto ale Pat jí slíbyl že jí vezme večer do města a muže si v hračkářství vybrat nejákýho plyšáka z odměnu. Nafotila jsem to ale bohužel nemám ten pitomej kabel!! :-(( jo a ještě neco Francie a Pat spolu začaly chodit! Tak jinak já vám sem dám fotky nejáký z googlu at to nejsou jen písmenka! Jo a na dress jo a jedna z fotek ta první na dressu je z nejákýho portálu prodejního about.com miniatury a ta druhá taky je to asi prodejní portál takže není co řešit! Tak ahoj
P:S:: Už mám fotky všech soutěžících takže vyhlášní okolo 5.4. nezlobte se možná dřív ale je to v pravidlech!

Western dess

28. března 2012 v 10:53 | franch
nový dess udělala jsem to tedy skusila a nakonec se docela poved tak já ho tady chvíly nechám co lábý se vám? Ještě trochudoladím ty barvy a pak to bude sand dobrý

oznámení pro dess

28. března 2012 v 10:25 | franch
Sháním nekoho
kdo by udělal
dess ve westernovém
stylu ve hnedem-žlutem
nebo v drezurním
stylu-zelená
Kdo by to chtel udelat at
napiše na me kontakty
mate v menu
tak mi n apište prosíííííííííííííííííííííííííííííím!!!!!

odstup vetší sance?

28. března 2012 v 9:39 | franch
Jako lidi vy mě vážne štvete! V souteži tedy zustala Drako.5 a Anet H. Tak anet pošli fotky! Tak tedy nic no! a jinak nevíte kdo by stál o nový SR já bych nejáký potřebovala!

odstup

28. března 2012 v 9:38 | franch
Jako lidi vy mě vážne štvete! V souteži tedy zustala Drako.5 a Anet H. Tak anet pošli fotky! Tak tedy nic no! a jinak nevíte kdo by stál o nový SR já bych nejáký potřebovala!

28.3.2012

28. března 2012 v 8:45 | franch
dám vám malou nápovědu pro bleskovku z novin
1- kdo si myslíž že je muj nejoblíbenější koník?- je jich 3 jeden je drezurní a má divné jméno patří francii
druhej je tady nejdíl a jeho jmeno začíná na DR Třetí je poník je býlej a má žlutej ocásek
tak snad vám to pomuže! Jinak koníci se mají fajn mě štve že nemužu najít kabel od fotakua nemužu nahra fotky. Včera jsem vyrobyla dva nové setíky jeden pujde do obchudku a jeden je pro tomíka na jeho letošní první sezonu dám vam snad ty fotky! Jinak jdu makat n aobchudku jinak ty stranky nedodelam nikdy! Jo ješte prosím mi napište ty adesy!!!! A fotky zatím vyhravá Drako.5 jako jediná poslala fota do souteže!!!! Uzavírka 2.4.2012 v 14:00 Tak posílejte tema se zmenilo to ale asi víte né???? Tak ja jdu makat na tom obchudku! ahoj
hlásnete v ankete!

noviny 2

27. března 2012 v 11:09 | franch

Noviny Stájí DV

2.číslo 27.3.2012
1.ročník


Jsme přihlášeni v:
Soutěž Paradise horses ranch s Vikingem a Šrekem
Soutěž Ranch-sintie-schleich

U nás (soutěže):
Takže prosím ješte jednou schleichovku,Ančos a Yasmin ranč slunce o zaslání adresy na stajedivokavoda@email.cz Hlavne yasmin protože jinak vam nemužu poslat ceny!
Jinak probíhá jarní soutěž o islandskeho poníka ti co postoupily tak at urichlene pošlou fotky tema se zmenilo! Na hříbata na jarní vijíždce psala jsem vam do članku 27.březen 2012 tak si to tam najděte! Je tam napsáno jak bych si to představovala! a Ješte prosím Schleichovku aby si vybrala jestli chce za 3 přihlášeného dvoje třásne proti mouchám černé a hnedé fotka tady nebo výstavní zlatou ohlávku foto dole. Taky napiš pod článek nebo na mail!!!!

Události!

Nový koník?
Je to tak nejakej čas budu šetřit a chtěla bych si koupit nejakou Breyer stablemates sadu s jezdcem. Na výber mám Western Anglii a Parkur no je to podle hlasování nerozhodne 3na 3 pro western a anglii ja bych se přiklonila si k anglii i když western taky vipadá lákavě!
Breyer - Stablemates Eventing Play Set
Breyer - Stablemates Western Play SetBreyer - English Riding Play Set

Nový barák!
Je to jen takovej dum přepažen jednou stěnou a v každém pokoji jsou dve postele a poličky ještě není hotovej ale jestli by jsme hop stihly dodělat tak by jsme mohli pořádat letní kurzy potíž je v tom že není na kom by se pořádaly!

Větší místo v dvoj stáji!
Francie se rozhodla že by chtěla udělat vetší místo v dvoj stáji aby se tam DR. Q nemusel s Felixem takhle mačkat! Fotky dodám až to bude hotovýzatím jsme ještě na tom nezačaly pracovat!

Novinová bleskovka

1- kdo si myslíž že je muj nejoblíbenější koník?
2- Který koník je tady nejdíl?
3- Z jakého roku je nejstarší model ve stájí (je to pes)
4- Líbý se ti tady?
5- Líbyl by se ti dess žlutej nebo nejakej takovej odstín s westernovou tématikou?
6- Jste přihlášeni v soutěži?
8- Máš mě přidanou v oblíbených odkazech a jsme SR?
9- Líbý se ti vydání Březnových novin?
10- Co říkate na novou rubrriku novin?


rozhovor- dnes s Francii

X- Jak jse jmenoval tvuj první kun a od kdy jezdíš?
F- Jezdím od 6 let. Vyrustala jsem v anglii a jezdila ve stáji ve walesu. První muj kun jse jmenoval Kravata. Nejdříve jsem jí mela jen pronajatou a pak jsem si jí přivezla. Ale uplně oficialne to byl před ní ješte DR.Q.

X-Kdo je tvůj nej. kun ve stájích?
F- Určitě kravata a DR.Q.

X- Co rodina výdate se?
F- Ne sestry a matku jsem neviděla už hodně dlouho, oni zustaly v anglii.

X- Proč jsi se vrátila do Čch?
F- Protože je to moje rodná země a taky proto že v anglii za mnou pořád lezli moderátoři a chteli rozhovory a fotky!

X- Proč?
F- Byla jsem nejlepší jezdkiní v drezuře a pořád mi chodily nabídky na tréninky a do stájí už mě to štvalo tak jsem se zpakovala a odjela jsem sem!

X- A co plány na letošní sezonu?
F- no je jich dost!!!! :-)

X- Děkuji za krátký rozhovor už te nebudu zdržovat tak Ahoj
F- Ahoj!


!!! Děkuji za přečtení!!!!


27. Března 2012

27. března 2012 v 9:37 | franch
Jo a k soutěži, nechtěla bys ze všech 4 témeta udělat jen jedno?
Takhle je to moc náročné a já nemám možnost udělat třeba karneval :/
Byblo by to lepší a lidi by poslali fotky rychleji :))
Tento komentář mi napsala Drako.5 A víte co vzhledem k tomu že je 27 a fotky už by měli dávno dorazit tak to udelam následovne Vybereme hříbata na jarní vyjíždce jestli vam mužu poradit jak bych to fotila já tak asi takže bych vzala nasedlanýho kone dala bych na nej jezdkyni a vedle hříbě! Tak makejte ten poník se nemuže dočkat čí bude!!! :-)
Ve stájích
Včera na ty háčky nedošlo jelikož nemužu lízt po čtyžech s tou nohou. tak Francie včera s lenkou jely do města a nechaly ušít užásnou dečku a třasne pro pampelku fotky dodám.
Vikingovy jsem včera natřela ty kopyta. Docela se povedla a jo ješte jsem mu viplnila ty dírky ale tam mi barva zustala šedivá tak má hold odlesk šedivej! Je jako novej!!!! Taky jsem přemíšlela že Janyfer nabarvím na modro nebo na jinou barvu ty gumičky ale pak z toho sešlo. Jinak dneska jdu na kontrolu s tou nohou tak uvidím jesli s tim budu moc neco delat rada bych dodelala ty háčky! A jinak jdu makat na novinách at už to mám z krku!

Prosím kterou sadu?

26. března 2012 v 15:53 | franch
Ahoj takže se vás chci zeptat kterou sadu až budu mít prachy bych si mela koupit? A nebo ješte nevíte kde si mužu ještě koupit jezdce na stabliky? Fotky jsou z ranče perla!
První je western

Druhý je Anglie


Třetí je Parkur H¨hlásnete v ankatě!

druhej pitomej dotaz sry že jsem trapne ptam

26. března 2012 v 15:28 | franch
no takže už vím díky ranchy savana dial že by schleich jezdec na stablíkovy vypadal nemožne a na jak by tedy vypadal na Classics? Prominte že se hlupě ptám ale ja si nechci míchat velký koně s malejma!

krása

26. března 2012 v 15:20 | franch
Měla jsem pro vás članek a celý se to vymazalo tak vám jsem dám jenom obrázky věcí n a breyer tradíky sběratelum musí bejt špatně že tyhle krásný věci nemaj!
249024682800138313842452203924862477247613792464204239483947394624752019202020412456246524672459246024742040138826003828
Hele lidi taky vám je líto že tohle nedělaj na schleichy?

Pomoc 2

26. března 2012 v 14:46 | franch
Ahoj tak jsem se rozhodla že si koupím stablíka ale mužu se vás zaptat? Mislíte že schleich jezdkině budou asovat na stablíky? Potřřebuji to vědět já nevím třeba ty druzý už nevím jak se jmenujou jak jsou vysoky17 cm mi příjdou že by se na ně jezdkyne nevešly! Tak co myslíte prosím moc poradte!

Včerejší uraz na Jeny

26. března 2012 v 8:25 | franch
Ahoj tak jsme včera byla zase u koní jely jsme na vyjíždku. Já na Jenny simča na elině a Dušan simči brácha na jessyce. Pak jsme si dávaly na louce pod hradem závody. Když jsme jely po 4 tak simča uviděla na zemi zápinku od třmenu který dušan stratil (tu zápinku) seskočila pro ní a elina jí utekla já jsem cválala za dušanem ve snaze ho předjet na jeny. Jenže když se k nám připlížila ze zadu Elina tak začala dělat kozlíky jeden. Druhej Třetí jsem letěla k zemi. Pak udělala ještě dva a utíkaly k domovu naštěstí se zastavily u cesty takžeje sími a dušanovo rodiče neviděli tak jsme pro ne došly a pak jsem zjistila že přitom pádu jsem narazila na kamen asi a mám díru v koleni jak prase hodně hlubokou. Tak mě muj tata odvez do Kklatov kde mi to na pohotovosti zašily. dneska a zítra nejdu do školy což je vhoda v nevíhodu. Výhoda že tam nemusím a nevíhoda že píšem kompozici z matiky! No až se nahrajou fotky tak vám je dám! Tedka sedím u kompu, doma nikdo není víte jak dlouho mi trvalo než jsme se dobelhala do obejváku pro snídani a přes celej barak zase ke kompu. Nohu mam podloženou knížkama protože mě to boli jak čert. když nekam jdu tak spiš lezu po zemi byla bych zvedavá jak bych to udelala na škole když bych potžřebovala za 5 minut dolizt z 3 patra do nejnižší přístavby to je v podzemí! No nic tak já jdu neco delat. Možná že si proberu skřín nebo opravím koníkum kopýtka viking mi začal červenat tak mu ty červený místa vyplním hold bude flrkatej no!
Jinak koníci se mají dobře. Francieplánuje přestavět jednu dvoj stáj aby v ní byly větší boxi tak uvidím. A Pat bude neska přidělávat nějáké nové háčky a opravovat sedlovnu. Lenka včera nechala vyspravit nějaké vibavení. Ap ořád čekáme až nám dorazí ohlávky z Eliščina ranče které jsem tam nechala! Tak já vás nebudu otravovat dlozhým článkem tak ahoj!!!!! Možná ještě neco napíšu!

Včerejšek u koní (trhla jsem rekord (4pády))

25. března 2012 v 11:41 | franch
Ahoj lidičky včéra jsem v 1 jela na koně k mí kámošce dlouho jsem tam nebila a tak jsem tam jela umřel jim osel. Nevíme proč Jessyca už má důchod a ja Elině už se dá jezdit! Teda trochu pak tam je Jeny na kterou jsme si nemohly sednout ale už je vicvičená. Tak jsem tam přišla vzala jsem si _Jany a Simča elinu a šli jsme do kruhovky kterou jsme vlastnoručně postavily! To byla sranda Elina tam běhala okolo klusem a já bezmocně stále uprostřed kruhoky na Jenyně hřebetě. Když jsem do ní kopla at jde tak nešla já ní Co si jako myslíš nebudeš chodit a vtu ránu začala vyhazovat a točit se rodeo! No měla jsem sedlo tak jsem se udržela! Ale pak simča zkusila viměnit nánosník aby se na jenine dalo jezdit tak jsme si vilezla ne elinu a simča na mě at jí skusín na cválat že to s ní v kruhovce moc nejde! Tak jsem s ní ankonec nacválala dojížděli jsme první kolo a najednou jsem šla na stranu začalo se obracet sedlo tak jsem se chytla dřevěný planky plotu abych neletělo doslova na zem jenže ta plnka byl uzavřenej vchod takže jsem sebou strhla planku pak tu druhou a první pád byl na světe! Pak jsem si dotáhla sedlo a skusala to znova jenže zase se otočilo tentokrát jsem spadla zase k plotu ale nedržela jsem se ho. Pak jsme obou dvoum koník sundaly westernová sedla a jely bez sedel. Teda já zase jen bezmocně stála ne Jeny. Když jsem do ní kopla ona zadní nohou kopla do míboty. Takže jsme pak dojely pro 8 kýblu a Jeny pustily chtěli jsme z jeny skusit barely! No moc jí to nešlo tak jsme šli na překážky skákaly jsme a skákaly pak simča vzala jeny dovedla jí na konec pastvi pak naní nasedla (bez sedla) a jela triskem k šedivej bunce pak jí přivedla zpět a já měla jet jenže jsem si od Sími zapoměla vzít přilbu tak kůnn s erozklusal a já se nedržela protože jsem si chtěla vzít tu přilbu no slítla jsem po třetí. Tak jsem s přilbou na sedla zase znova a těsně u bunky mě ta mrcha zase shodila na třetí pokus se jí to nepovedlo a nakonec jsem štastně dojela k bunce. Pak jsme ještě chvíly skákaly a pak jsme jí nechaly. Šli jsme se simčo do bunky a začaly jíst bombony min2 sežraly jsme je všechny a jeden obětovaly i psovy!A tedka čteme na zadní straně obalu nedoporučujeme sníst všechyn bonbony na jednou maximálne3-4 za den! Další výbuch smíchu pak jsme si šli pro žebřík který tam měly nejáký chlápci co tam delaly omítku už odjely a nechaly ho tam mijsme si ho vzaly a šla tam Simči mamka mi prej na ní mamy mi jsme invalidi. Vzali jsme ten žebřik a vylezli na šedivou bunku pak jsme se tam divily že pití tedy flaška sjede ze střechy dolu a nezastaví se před pádem a sežraly jsme další čokošku!!! No a pak jak jsme došly k invalidům! Smích a ˇUnava dělá z lidí invalydy! řechtaly jsme se jak magoři byly jsme vismátý a unavený mám za sebou čtiři pády XXX modřin na nohou a tři hodiny v sedle!!!! Heh furt lepší než jet s našima na kolech! Škoda že jsem měla vibitej foták dneska jdu zase takže možná budou fotky!!!!!! Jestli se nahrajou! Tak ahoj!

Soutěž posílejte fotký

24. března 2012 v 10:43
Lidi ješte nikdo mi neposlal fotky do soutěže!!!! Tak posílejte posílejte!
Toto se tíkáDrako.5,Nikol,Ančos,Anet H.

Upozornuji

24. března 2012 v 10:33 | franch
Upozornuji že mažu všechny stránky které jste neohlásily jako SR všichn co chtěj pište sem!